O nas

Czyli kim jesteśmy i czym sie zajmujemy

Historia

C asa Lambretta Poland w wolnym tłumaczeniu oznacza dom Lambretty w Polsce, miała pierwotnie skupiać wyłacznie skutery tej marki i tak było na wstępie.

Początki naszej działaności w oparciu o skutery Lambretta klasują się na poczatek lat 90-tych. Od tej pory zaczęła powstawać jedyna w kraju kolekcja skuterów Lambretta, kolejno także innych marek, a nieco później dołaczyła do nich kolekcja popularnych motocykli i motorowerów z epoki PRL-u. Obecnie liczy ona blisko 80 pojazdów. Początkowo zbieraliśmy wszystkie egzemplarze dla tzw "sztuki do renowacji" aby mogły stanowić okazy kolekcji, natomiast od kilku lat zaczęliśmy je wymieniać na pojazdy unikalne pod względem staniu zachowania. Unikalne do tego stopnia, że wiele z nich jest zachowana w stanie fabrycznie nowym (bez przebiegu, ba - nawet nie odpalane od nowści) lub tez w świetnym stanie zachowania z niewielkimi przebiegami. Pojazdy te możecie obejrzeć w dziale KOLEKCJA.

Dzięki takim pojazdom jako nieliczni w kraju mozemy się pochwalić tym iż jesteśmy w stanie zrobić kopię autentyku wzorując się na pojazdach z naszej kolekcji. Zatem renowacja to nasza pasja, która zrodziła się i wynikła z zamiłowania do zabytkowej motoryzacji i kolekcji jaką posiadamy. Chcieliśmy mieć kolekcję wyjatkową i aby o nią zadbać musieliśmy się nauczyć wielu fachów nie dostępnych w dzisiejszych czasach lub po prostu dotrzeć do ich wykonawców. Mało tego niejednokrotnie udowadnialiśmy fachowcom ich niewiedzę z pozytywnym wydźwiękiem a także zlecajac nawet dziś pewne usługi z racji dbałości o detale musimy je ciągle nadzorować i to nas wyróznia -niezwykła jakość pod każdą postacią. Żeby to zrozumieć trzeba tego dotknać i wiedzieć czego się chce. Nasze usługi są przeznaczone dla prawdziwych "purystów" sztuki renowacji, jeśli tak to mozna określić.

Obecnie jesteśmy w stanie zrobić wszystko, co wiąże się renowacją skuterów Lambretta. Nie ma rzeczy niemożliwych dla nas. Ale to nie oznacza że nie odbudujemy pojazdów innych marek. Wszystko co jest w naszej stajni zawsze może służyć za wzór. Bogata galerie w poszczególnych działach tej strony, pozwolą Wam obejrzeć małe "co nieco", czyli ten "miodek" o nas, a jeśli Państwo czegoś nie znajdziecie zawsze można zapytać.

Zapraszamy do współpracy.

Zakres czynności

  • kompleksowa odbudowa pojazdów przeznaczonych do renowacji
  • kompleksowe odświeżenie pojazdów autentycznych przeznaczonego do zachowania w stanie oryginalnym
  • kompleksowa odbudowe silników
  • lakierowanie pojazdów
  • inne usługi


Nagrody Prasa

Highly Customizable


Award Winning


Music To Your Ears


Easy To Work With


Ultra Responsive


Flexible Framework


scroll up